0

Kapadokya ve Onix Taşı Nedir ?

Kapadokya’yı gezen dolaşan bir çok kişi görmüş olsa gerek çokca taşlara rast gelmişlerdir. Kime sorsan onix isminde bir taşdan bahseder bu taşlardan . peki bu taşımız nedir ?

Onix taşı sizlere bahsettiğim tüf oluşumdan gelen bereketli ve şifalı taşlardan birtanesi bir siteden alıntı yapacağım çünkü bilim ile açıklamış olalım şifasını. Bırakmayın alıntıdan sonra yazımın devamı vardır aşağıya devam edin.

Sertlik Derecesi : 6,5 – 7,0
Burçlar : AslanOğlakKova
Çakralar : Kök
Temizleme : Akan su / Güneş (1 saat)

Yarı değerli bir taş türü olan Oniks, damarlı Akik olarak da bilinir. Kuvars’ın kriptokristalin bir türü olan oniks, farklı renklerde birçok katmana sahip olan bir taştır.Genellikle siyah renkte olan Oniks’in katmanlarının renkleri çok çeşitlidir. Beyazdan siyaha kadar birçok farklı renkte olabilir.

Oniks’in başka bir türü olan Sardoniks (Sardonyx) ise renkli şeritler kırmızının tonlarıdır. Saf siyah oniks her ne kadar yaygın olsa da renkli oniksler kadar yaygın bulunmaz. Kimyasal formülü SiO2, silikon dioksit, olan oniksin Mohs skalasına göre sertliği 7’dir.

Oniks fiziksel anlamda duymayı güçlendirir, iç kulak hastalıklarında tene temas etmek koşuluyla, verimli bir şekilde kullanılır. Rahatsız olan bölgelere günde bir kaç kere teması halinde bu gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinir. Kontrol ve denge unsuru bir taştır. Oniks taşı bilinci artırarak daha fazla sorumluluk sahibi olunmasını sağlar. Siyah renge sahip olan bu taş, korku ve kaygı duygularını dengelediği bilinir.

Kova, oğlak ve yay burcunun taşıdır. Pozitif düşünce, depresyon azaltıcı ve kendine güven duymanın taşıdır. Oniks taşı takılarda,süs eşyalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Kişilerin hangi konuda enerjiye ihtiyaçları varsa, bu konuda onlara yardımcı enerjisini verdiği bilinir.

 Oniks taşının bilinen faydaları;

– Konsantrasyonu sağlar.
– Cinsel dürtüleri azaltır.
– Duyulan kaygılara karşı etkilidir. Gelecek kaygısını yokeder.
– Kadın-erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir.
– Kişiyi, ihtiyaç duyduğu her konuda enerjisiyle destekler.
– Kontrol ve denge sağlar. Kişinin bağımlılıklarından kurtulmasına yardım eder.
– Nazara karşı kullanılır.

Alıntı yapılan site tıklayınız. 

Şifaları bu şekilde bilinen taş şifalıdır. Kapadokya bölgesinde birçok usta bu şekilsiz taşa değişik işlemler yaparak şekil verirler ve kullanılır yada süs eşyası haline getirlir. Lütfen Dikkan onix Kapadokya da çıkar. Diğer doğal taşlar değil. Onix alcaksanız kapadokya’dan alacaksınız. Doğru seçim yapmış olursunuz. Güzel kolyeleri ve güzel havanları , dövecekleri,fil takımlar ,yumurtaları,elmaları,armutları birçok muhteşem şeyler dizayn edilmiş eşyalar bulacaksınız.

[contact-form-7 id=”227″ title=”İletişim formu 1″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir